Náš příběh

Jsme ajťáci a projekt StudentHub je výsledkem našich zkušeností s vedením závěrečných studentských prací ve firmě Red Hat. Projektu se věnujeme ve volném čase.

Petr Pěčka Štefan Bunčiak
absolvent ZČU v Plzni,
Quality Engineer (Red Hat)
absolvent MU v Brně,
Associate Manager (Red Hat)

Bez ohledu na to, zda jsme vedli diplomky studentům z MU, MENDELU nebo VUT, shodli jsme na 3 věcech:

Tahle symbióza nám přišla extrémně výhodná. Pro studenty, firmu i akademiky. Ti totiž nemusí vymýšlet umělá témata a navíc ušetří čas při konzultacích.

Všichni řešili to stejné, ale každý jinde

Firmy často čelí problémům, na které nemají v záplavě urgentní práce čas. Studenti naopak hledají témata pro své závěrečné práce nebo možnost stáže, která by jim po studiích pomohla s hledáním místa.

Problém je, že studenti museli témata diplomek hledat na stránkách každé firmy zvlášť. Neexistovalo místo, kde by je našli pohromadě.

Tak jsme založili Student Hub

Studenti tu najdou témata závěrečných prací napříč firmami a republikou. Firmy se musí snažit, aby v široké nabídce studenty zaujaly a akademici se mohou podívat, jaké problémy právě řeší trh. Svým studentům tak mohou doporučit téma diplomky na míru.

Díky této spolupráci se mohou studenti učit od profesionálů přímo v terénu, firmy mají možnost objevit talenty ještě na školách a školy ušetří čas svých zaměstnanců a zároveň zvýší kvalitu akademických prací.


Podívejte se na aktuálně vypsaná témata